Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

Očekávání miminka je obrovskou událostí, která mění v rodině téměř vše. Když se narodí malý človíček, svět už není jako dřív a je potřeba mu přizpůsobit spoustu věcí.

Učiňte jedno z nejkrásnějších období, čas očekávání, skutečně jedinečným. Zahájit to můžete už způsobem, jakým okolí (partnera, rodiče, přátele, kolegy) obeznámíte s tím, že jste těhotná. Jde to i jinak než prostým konstatováním: “Jsem v tom”.

Zároveň je dobré žhavou novinku neuspěchat. Partnera je se zprávou samozřejmě vhodné obeznámit co nejdříve. V případě širšího okolí však platí, že je lepší počkat až to bude alespoň tři měsíce od početí. První trimestr je totiž v případě těhotenství ještě nejistý. Zatím budete mít alespoň dostatek času se rozmyslet, jakou variantu oznámení širokému okolí použijete (zmíněné tipy a triky lze pochopitelně aplikovat i na partnera).

V tomto článku se zaměříme na nejzajímavější a nejvtipnější způsoby, jak oznámit těhotenství:

1) Napište fiktivní dopis od miminka

Použijte tradiční a poměrně romantický způsob ke sdělení novinky – napište dopis jako za starých časů. Ne však ledajaký!

Představte si, co si asi tak myslí děťátko, které nosíte v bříšku a tyto myšlenky zaznamenejte na papír. Zkrátka a jednoduše napište fiktivní dopis od miminka.

Příklad: “Ahoj babičko a dědečku! Moc rád vás poznávám. Ještě mě neznáte, nyní je poprvé, kdy o mně slyšíte, ale já se už moc těším až se uvidíme tváří v tvář. Bude to asi 19. dubna, možná pár dní dřív nebo později. Zatím můžete sledovat maminčino bříško, uvnitř kterého rostu a sílím, abych vás pak pořádně prohnal/a až vykouknu na svět.”

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

2) Připravte bojovku

Muži jsou hraví. Někde uvnitř nich jsou stále přítomné malé děti, které mají rády dobrodružství a akci. Vy máte nyní jedinečnou příležitost v něm tuto vlastnost projevit. Nepromrhejte ji! V případě, že se nejedná o vaše první těhotenství a už nějaké děti máte, zapojte je, určitě budou nadšené.

Nachystejte jim bojovku!

Zaonačit ji můžete jako honbu za pokladem, přičemž onen bájný poklad bude informace o děťátku, které je na cestě.

Jak na to?

Uvnitř vašeho bytu nebo domu vyberte několik předmětů a míst, kam umístíte samolepící papírky se vzkazem. Jeden předmět bude odkazovat na další. Cestu můžete zpestřit i bláznivými úkoly nebo hádankami. Záleží jen na vás, co vymyslíte a co je vám blízké. Poslední předmět by měl obsahovat finální oznámení, což může být třeba snímek z ultrazvuku.

Inspirovat se v tomto případě můžete kultovním seriálem Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), kde postava Bernadette tento způsob s lístečky využila.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

3) Přidejte do botníku dětské botičky

Tohle vás partner zaručeně nebude čekat a vyrazí mu to dech! Kupte malé dětské botičky a nechte je v botníku nebo v předsíni na místě, kde si protějšek odkládá svou obuv. Až se vrátí domů, tak ho to určitě překvapí.

Varování! Způsob s botičkami použijte pouze pokud máte doma skutečně vnímavého muže. Jinak se může stát, že si ničeho nevšimne a vy budete zklamaná.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

4) Řekněte to tričkem

Kupte budoucím prarodičům trička s nápisy nejlepší babička a nejlepší dědeček. Partnerovi zase nejlepší tatínek.

Takový dárek zajisté potěší a zároveň pobaví.

dárek pro tátu - tričko
dárek pro dědu - tričko (1)
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

5) Řidičák na kočárek

Miluje váš partner auta? Tak co si s ním trochu zašprýmovat! Na počítači (nebo jste-li zručná a kreativní, tak ručně) vyrobte řidičák. Typ vozidla bude kočárek! Můžete řidičák i koupit zde.

Tímto způsobem jednoznačně okolí pobavíte.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

6) Založte fotoalbum

Miminka jsou jednoduše k zulíbání, a tak jimi rádi plníme naše fotoalba. Založit je svému potomku, který je nyní na cestě, můžete už nyní. Zároveň je můžete využít jako způsob, jak dát partnerovi či rodině vědět o této velké novině.

Na první stránku fotoalba vlepte snímek miminka z ultrazvuku. Můžete pod ně napsat datum početí a text “Nemůžeme se dočkat, až tě poznáme.”

Takto nachystané fotoalbum pak partnerovi či rodičům předložte, jakmile ucítíte, že jim chcete novinu sdělit. Zaručeně budou překvapeni.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

7) Napečte koláčky štěstí

Koláčky štěstí, uvnitř kterých jsou ukryté lístečky se vzkazy, jsou populární zejména v Asii a Americe. V Česku zase tak obvyklé nejsou, tudíž můžete svému partnerovi či blízkým nachystat opravdu překvapení.

Najděte si recept na koláčky štěstí. Připravte je a zapečte do nich papírek se zprávou, že se do vaší rodiny chystá nový človíček, aby ji rozšířil.

Tip: Nachystejte strávníkovi raději sklenici vody na zapití, kdyby mu překvapením zaskočilo.

8) Vyrobte hlídací pas

Budoucím hlídačům (tetám, strýcům, prarodičům) můžete nechat vyrobit hlídací pas.

O co jde? Jedná se o průkazku s neomezenou platností od termínu porodu. Dáte tak dotyčným mimo jiné najevo, že počítáte s jejich aktivní účastí, až se děťátko narodí.

Vyrobit tuto povolenku můžete na počítači nebo za pomocí pastelek. Kreativitě se meze nekladou.

9) Řekněte to hrnečky

Kupte budoucím prarodičům hrnky s nápisy nejlepší babička a nejlepší dědeček. Partnerovi zase nejlepší tatínek.

Nejedná se o zas tak originální způsob, nicméně věříme, že minimálně budoucím prarodičům vyrazí dech a často pobaví. A o to jde především. Očekávání potomka je radostná událost, a tak by se mělo okolí královsky bavit.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů
Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

10) Upečte dort

Chcete-li okamžik dovést k dokonalosti, můžete upéct nebo objednat dort s nápisem “Budeme tři” nebo “Těšíme se na tatínka”. Společně jej pak slupnete a proberete budoucnost, která vás nyní čeká.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

11) Těhotenský test

Nepochybně jste si dělala těhotenský test, jakmile se objevily ukazatele směřující k tomu, že byste mohla být v požehnaném stavu. Tak jej nevyhazujte! Můžete jej ještě využít, a to právě při oznamování žhavé noviny.

Těhotenský test naaranžujte do dárkové krabičky a zavažte stuhou. Takto připravený balíček nachystejte na místo, kde jej adresát nepřehlédne. V případě partnera se může jednat o polštář v posteli nebo jeho místo u stolu, kde sedává.

Nepochybně takový dáreček čekat nebude! Následně to můžete spolu oslavit, takže doporučujeme nachystat občerstvení.

Jak oznámit těhotenství? 13 originálních a vtipných způsobů

12) Uspořádejte večírek

Uspořádejte party. Oslavy má každý rád. Můžete objednat dort s nápisem “Těšíme se na tebe”, ale doporučujeme ho vytáhnout až potom, co prasknete balónek, uvnitř kterého bude schovaná fotografie z ultrazvuku.

V případě, že už budete vědět pohlaví miminka a nebude to věc, kterou byste s partnerem chtěli tajit, tak můžete do balónku ukrýt papírky buď modré nebo růžové barvy. V současnosti jsou tyto večírky s odhalením pohlaví miminka čím dál více populární.

Pakliže budou účastníci oslavy čekat klasické přátelské posezení, tak jim zajisté vyrazíte dech. Jedná se o jeden z nejkrásnějších způsobů, jak oznámit těhotenství.

Čtěte také:

Uložte si článek – jak oznámit těhotenství na později a svým kamarádkám:

Jak oznámit těhotenství

Sdílejte článek – jak oznámit těhotenství svým kamarádkám:


Mindfulness od A do Z - co to je? V čem pomáhá? Jak začít? 5

Gabriela

Naše kamarádka Gabriela odmalička miluje texty. Nejen, že je velmi ráda čte, ale sama tvoří. Na našem webu se zaměřuje především na lifestylová témata. Kromě toho, že ji hodně baví literatura, tak cvičí jógu a zajímá se o seberozvoj. V budoucnu by ráda vyrazila na Saharu. Tak se třeba dočkáme i reportáže z tohoto putování.