Aplikace Grammarly: velká recenze – pište anglicky bez chyb!

Potřebujete občas psát anglicky a bojíte se, že děláte chyby? Strávíte dvě hodiny nad jedním krátkým anglickým emailem? Nebo si jen chcete zlepšit psanou angličtinu? Potom neváhejte a vyzkoušejte Grammarly! Naše kompletní recenze vám má za úkol kompletně popsat tuto úžasnou službu.

Co je Grammarly?

Jedná se o bezplatnou službu, která vám automaticky kontroluje anglický text. Ať už píšete dokument ve Wordu, v Google dokumentech či běžný email, Grammarly vám v reálném čase zobrazuje chyby. A nejde pouze o překlepy ale i o gramatiku, pravopis a stylistiku. Celkem kontroluje v reálném čase 250 typů gramatických chyb u prémiové verze a 100 typů v bezplatné verzi.

Logo

Pro koho je Grammarly určené?

Pro úplně každého, kdo alespoň jednou za čas píše jakýkoliv anglický text. Ať už píšete pracovní emaily, diplomovou práci či jen jen tak běžně konverzujete se zahraničními kamarády, Grammarly vám pomůže. My sami tuto službu používáme už několik let a nemůžeme si jí vynachválit.

Kde můžu Grammarly používat?

Služba stále rozšiřuje platformy, které podporuje. Stačí si nainstalovat rozšíření do vašeho internetového prohlížeče (Chrome, Safari nebo Firefox) a vašeho pomocníka budete mít pořád po ruce. Existuje dokonce i mobilní aplikace. Momentálně funguje na těchto platformách:

 • Gmail
 • Microsoft Outlook
 • Microsoft Word
 • Google dokumenty
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Twitter
 • Wordpress
 • Mobilní klávesnice
 • a spousta dalších…
Grammarly Facebook
Grammarly vám opravuje chyby třeba přímo na Facebooku.

Proč nestačí Microsoft Word?

Možná si říkáte, že to samé umí Microsoft Word – opravuje chyby. Ne tak docela. Word opravuje pouze překlepy, ale gramatiku a pravopis vám neopraví. Až vyzkoušíte Grammarly, poznáte velký rozdíl. Zde proběhla velká studie porovnání nástrojů na opravy chyb. Grammarly z toho vyšlo jednoznačně nejlépe.

Výhody a užitečné funkce

1) Grammarly vás nejen opravuje, ale zároveň i učí

Obrovskou výhodou Grammarly je, že vám každou chybu přesně vysvětlí. Pokud si to zapamatujete, je velká šance, že stejnou chybu už třeba v budoucnu neuděláte.

2) Grammarly vám navrhne synonyma

Nejste rodilí mluvčí a dělá vám problém omezenější slovní zásoba? Nezoufejte, i v tomto vám služba pomůže.  Zvláště u různých přídavných jmen a příslovcí je občas složité vymyslet něco „květnatějšího“ a nepoužívat pořád jen „good“ a „best“. Pokud kliknete dvojklikem na jakékoliv slovo, rozbalí se vám okno s návrhem synonym, které můžete použít. Váš projev pak bude vypadat mnohem profesionálněji.

3) Možnost nastavení typu angličtiny

Píšete pro americkou firmu? Nebo naopak pro britskou? Jde sice pořád o stejný jazyk, ale trochu se přeci jen liší. Někdy dokonce více než byste čekali. Můžete si vždy nastavit, jaký typ angličtiny chcete použít. Na výběr jsou 4 možnosti – britská, americká, kanadská a australská.

4) Kontrola plagiarismu (pouze Premium)

Ve verzi Premium nabízí služba kontrolu plagiarismu. Tato funkce se vám může hodit například při psaní diplomové práce nebo vědeckého článku.

5) Kontrola od rodilého mluvčího (pouze Premium)

Ve verzi Premium máte také možnost odeslat svůj hotový dokument na kontrolu od rodilého mluvčího. Grammarly není všemocný a rodilý mluvčí umí najít ještě více různých chyb, které počítačový program najít neumí.

Návrh synonym
Při dvojkliku na jakékoliv slovo vám budou nabídnuta synonyma.

Vyplatí se tarif Premium?

Základní neplacená verze je dostačující pro valnou většinu uživatelů. Upozorní vás na všechny kritické chyby. Premium verze vás navíc upozorní spíše na stylistické vylepšení. Zde je seznam věcí, na které vás upozorní navíc Premium verze:

 • Nekonzistence psaní
 • Nejasná struktura
 • Moc časté užívání slov
 • Květnatější slovní zásoba
 • Nevhodný tón
 • Necitlivá formulace
 • Styl psaní
 • Kontrola plagiarity
 • Možnost poslání na manuální kontrolu rodilým mluvčím

Cena za Premium (k lednu 2020):

 • $11.66 (257.41 Kč) při placení ročně
 • $19.98 (441.09 Kč) při placení čtvrtletně
 • $29.95 (661.19 Kč) při placení měsíčně

Premium verze se tedy vyplatí jen těm, kteří píší v angličtině extrémně často.

Angličtina - psaní anglicky
Pokud píšete opravdu často, může se vám Premium verze vyplatit.

Rozšíření pro internetový prohlížeč

Nejužitečnější aplikace. Stačí si pár kliky nainstalovat rozšíření do prohlížeče Chrome, Safari nebo Firefox a budete mít Grammarly neustále při sobě. V podstatě téměř kdekoliv pak budete na internetu psát, budete automaticky upozorňováni na chyby a překlepy.

Při kliknutí na zelenou ikonku vpravo nahoře si můžete nastavit:

 1. Jakou angličtinu chcete používat (americká, britská, australská nebo kanadská)
 2. Zapnout si funkci, že při dvojkliku na slovo, vám budou nabídnuta jeho synonyma.
 3. Vypnout a zapnout kontrolu

Při kliknutí na zelenou ikonku vpravo dole pod textem si můžete nastavit vaše cíle:

 1. Jestli píšete pro čtenáře – experty nebo pro běžné uživatele.
 2. Formálnost projevu
 3. Emoce – slabší/silnější
 4. Záměr – informovat/popsat/přesvědčit/říci příběh

Rozšíření podporuje mimo jiné:

 • Gmail
 • Google dokumenty
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Twitter
 • Wordpress
 • Běžné formuláře na internetu
 • A další…
Grammarly Gmail
Pomocí rozšíření do internetového prohlížeče vám Grammarly opravuje chyby například v emailu.

Online aplikace

Online aplikace je místo, kde můžete přímo psát své dokumenty. Je to v podstatě takový online Word s méně funkcemi. Aplikace vám kromě návrhů oprav chyb ukazuje i různé statistiky z psaní. Můžete si také nastavit různé cíle:

 • Jestli píšete pro čtenáře – experty nebo pro běžné uživatele.
 • Formálnost projevu
 • Obor – akademický/business/technický/kreativní/přirozený
 • Tón – sebevědomý/optimistický/kamarádský/analitycký/respektující/urgentní/veselý/neutrální
 • Záměr – informovat/popsat/přesvědčit/říci příběh
Online aplikace
V aplikaci si můžete nastavit vaše cíle.

Desktopová aplikace

Desktopová aplikace funguje úplně stejně jako online aplikace, akorát ji nespouštíte v internetovém prohlížeči. Aplikace je dostupná pro Windows i macOS.

Grammarly desktopová aplikace
Desktopová aplikace

Grammarly pro Microsoft Office

Rozšíření pro Microsoft Office funguje podobně jako online a desktopové aplikace. Výhodou je, že můžete používat pokročilé funkce Wordu, nevýhodou je, že například nastavení cílů je umožněno pouze v placené verzi. Rozšíření také neukazuje statistiky z psaní.

Grammarly office addon
Rozšíření pro Microsoft Office

Mobilní klávesnice

Chcete si nechat kontrolovat chyby i v mobilním telefonu? Nainstalujte si mobilní klávesnici od Grammarly a kdykoliv a kdekoliv budete něco psát, klávesnice vám bude dávat návrhy na vylepšení a opravu chyb. Aplikace je dostupná pro Android i iOS.

Grammarly mobilní klávesnice
Mobilní klávesnice

Nevýhody Grammarly

Zatím jsme za několik let používání nepřišli na žádnou nevýhodu, která by nás odrazovala Grammarly používat. Přeci jen je ale potřeba zmínit:

1) Nemůžete se spolehnout 100%

Pořád jde o počítačový program, a ne o rodilého mluvčího, proto se i u Grammarly občas stane, že nějakou chybu neopraví nebo naopak opraví špatně. Jde ale opravdu o minimální množství. Zhruba 95 % chyb vám opraví správně a ty které neopraví, jsou natolik specifické, že si jich většinou ani rodilí mluvčí nevšimnou.

2) Služba nepodporuje jiné jazyky než angličtinu

Mít podobnou službu i na češtinu by bylo naprosto úžasné. Třeba se toho v budoucnu dočkáme, ale v současné době je podporována pouze angličtina (můžete si alespoň vybrat mezi britskou, americkou, kanadskou či australskou).

3) Premium verze je celkem drahá.

Pokud byste přeci jen chtěli verzi Premium, nejedná se o úplně nejlevnější záležitost. Pro běžné používání ale bohatě postačí verze zdarma.

Jak si založit účet u Grammarly?

Ať už budete Grammarly používat jako rozšíření do prohlížeče, online aplikaci, desktopovou aplikaci, rozšíření do MS Office, mobilní klávesnici nebo všechny najednou, je potřeba si založit účet u Grammarly zde. Je to snadné, na pár kliků. Při registraci můžete použít i svůj stávající účet u Google nebo Facebook.

Podívejte se také na podrobné vysvětlení ve videu:

YouTube video

Grammarly vám usnadní život!

Jednoduše řečeno – pokud alespoň jednou za čas píšete kdekoliv něco anglicky, určitě si Grammarly nainstalujte! Ušetří vám spoustu času, naučí vás lépe anglicky a třeba i ušetří či vydělá spoustu peněz. My sami tuto službu používáme už několik let a nemůžeme si tuto službu vynachválit.

Další tipy pro vaše cestování:

Připravili jsme pro vás přehledný seznam odkazů, slev a zdrojů na plánování cestování přehledně na jednom místě. Uložte si tuto stránku do záložek a kdykoliv budete v budoucnu plánovat dovolenou, stačí ji otevřít a ušetří vám spoustu času s hledáním.

1) A určitě nezapomeňte na cestovní pojištění do zahraničí!

2) Kde rezervovat ubytování?

3) Jak hledat letenky?

4) Jaké vybavení na cesty?

5) Jak na půjčení auta?

 • Na porovnání nejlepších nabídek od všech dostupných společností doporučujeme srovnávací portál RentalCars.com.

Recenze – Uložte si jí na později a pro své kamarády:

Recenze Wise - vše, co potřebujete vědět, výhody a nevýhody

Grammarly recenze – často kladené otázky:

Je Grammarly zdarma?

Ano, služba je kompletně zdarma. Připlatit si můžete akorát za některé Premium funkce.

Kde můžu Grammarly používat?

Služba stále rozšiřuje platformy, které podporuje. Stačí si nainstalovat rozšíření do vašeho internetového prohlížeče (Chrome, Safari nebo Firefox) a vašeho pomocníka budete mít pořád po ruce. Existuje dokonce i mobilní aplikace. Momentálně funguje na těchto platformách.

Jaké jsou výhody a užitečné funkce Grammarly?

Mezi největší výhody a užitečné funkce patří – učení z vlastních chyb, návrh synonym, nastavení typu angličtiny, kontrola plagiarismu či možnost kontroly od rodilého mluvčího. Zde najdete více o výhodách a užitečných funkcích.

Jak si založit účet u Grammarly?

Ať už budete Grammarly používat jako rozšíření do prohlížeče, online aplikaci, desktopovou aplikaci, rozšíření do MS Office, mobilní klávesnici nebo všechny najednou, je potřeba si založit účet u Grammarly zde.

Pomohla vám recenze? Nasdílejte jí svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.