Drahý kámen ametyst

Opojná, možná i trochu tajemná fialová barva a mocný kámen. To je mimořádně silná kombinace. Ametyst je jedním z nejoblíbenějších drahých kamenů. Zdobí, čistí a léčí. I ti, kdo nevěří v magické vlastnosti krystalů, ocení minimálně jeho okouzlující krásu.

Ametyst a jeho cesta dějinami

Fialová varianta křemene je lidstvu známá už po staletí. Ametysty zdobily dávná obydlí i své nositele ve starém Egyptě, v Sumerské říši nebo ve starověké Číně. Také v Evropě se tomuto drahému kameni dostalo uznání. Byl opředen nejen mnoha pohanskými pověrami, ale těšil se dokonce přízni vysokých církevních hodnostářů. Stal se součástí biskupských prstenů. Měl symbolizovat nejvyšší církevní hodnoty. Cudnost, zdrženlivost, oduševnělost a příslib vnitřní čistoty.

Drahý kámen ametyst 2

Účinky ametystu

Drahé kameny se rodí z minerálů za působení extrémních teplot a tlaků. Koncentrují tak v sobě ohromné množství energie. Věříte v sílu přírody? Ametyst je velmi mocný kámen.

Frekvence fialové barvy patří korunní čakře. Ta tvoří most mezi existencí tady na zemi a vyššími sférami bytí. Ametyst vám sám o sobě duchovní růst nezajistí. Může být ale velmi nápomocný při harmonizaci vrchních energetických center. Zvyšuje tak intuici a vylepšuje psychické schopnosti. Bystří myšlení a pomůže vám objevit skutečnou univerzální pravdu.

Drahý kámen ametyst 3

Na těle i v interiéru

Některé drahé kameny mohou svému majiteli ozdobit krásný náhrdelník nebo rozzářit interiér. Ametyst mezi takové kameny rozhodně patří. Pro celkovou harmonizaci jej můžete nosit přímo na těle v podobě šperku. Nebo si většími krystaly rovnou vyzdobte svůj pokoj.

Ametyst také uklidňuje a otevírá mysl. Když ho umístíte poblíž místa, kde usínáte a spíte, přizvete si dobrý spánek a možná i věštecké sny. Hladký tromlovaný kámen si můžete dát rovnou pod polštář.

O svůj ametyst pečujte s láskou. Čistěte jej pod tekoucí vodou a nabíjejte měsíčním svitem. Odměnou vám bude klidná a jasná mysl.

Některé články mohou obsahovat affiliate odkazy. Získáváme za ně menší provize, ze kterých financujeme provoz webu.