Co si nezapomenout zabalit s sebou na dovolenou k moři

Většina z nás dobře zná ten pocit, když se mílovými kroky blíží vytoužená dovolená u moře a je potřeba připravit zavazadla pro celou rodinu. Co když si ale něco naprosto klíčového zapomenete doma? Naštěstí se téměř vše dá dokoupit na místě. Určitě je ale příjemnější (a levnější) dovézt si věci z domova. Pojďte se spolu s námi podívat na to, jaké položky by tedy na vašem seznamu věcí na dovolenou u moře rozhodně neměly chybět…

Pohodlné a kvalitní boty

Základem pro příjemně strávenou dovolenou je určitě obuv, ve které se budete cítit dobře a zároveň ji neustálá chůze v písku a po sluníčku nezničí. Pro muže doporučujeme pánské nazouváky Adidas, které jsou ideální na pláž, stejně jako k hotelovému bazénu. Mezi ženami jsou zase oblíbené žabky a různé druhy sandálů. Pokud míříte na oblázkovou pláž, nebo k moři, kde mohou být mořští ježci, měli byste se vybavit také kvalitní obuví do vody. V případě, že plánujete delší výlety do hor a po památkách, nezapomeňte i na pevnější obuv, ve které se vám bude během celého dne dobře chodit.

Důležité pro cestu k moři jsou také plavky, které byste s sebou měli mít alespoň dvoje. To samé platí o osuškách, které využijete hojně nejen na pláži. Samozřejmostí je lehké oblečení jako kraťasy, šaty a volné košile, které můžete přehodit přes plavky po koupání, ale také se v nich vydat do hotelové restaurace na večeři. S sebou byste měli mít alespoň jeden slavnostnější outfit, kdybyste si chtěli vyjít do restaurace ve městě nebo do baru.

Co si nezapomenout zabalit s sebou na dovolenou k moři

Ochrana proti slunci

Kromě oblečení byste se samozřejmě měli vybavit i různou kosmetikou. Nezapomeňte svůj oblíbený šampon nebo pudr, ale hlavně si přibalte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, který vaši kůži ochrání před žhnoucími paprsky. Vhodné jsou také prostředky na pokožku a vlasy, které se aplikují po pobytu na slunci. Ochranu před sluncem zajistí i kvalitní sluneční brýle a nějaká pokrývka hlavy. Oblíbené jsou zejména slamáky nebo čepice s kšiltem a různé šátky.

Léky nezapomenout

A přestože by vaše děti určitě mrzelo, kdybyste doma zapomněli oblíbenou nafukovací matraci nebo hračky do vody, zkontrolujte zejména, že s sebou máte všechny léky, které pravidelně berete a také základní lékárničku. Ta by měla obsahovat dezinfekci, obvaz, náplasti, léky proti bolesti a další položky.

Do čeho se zabalit?

Hledáte-li ideální zavazadlo, do kterého všechno oblečení a další příslušenství zabalíte, vyberte si pěkný a kvalitní cestovní kufr. Důležité jsou rozměry, design, ale také použité materiály a různé funkce jako například zvětšení objemu. Nechcete přece po zakoupení suvenýrů zjistit, že se vám věci do kufru prostě nevejdou. Kdo se bude častěji přesouvat, může místo kufru zvolit cestovní tašku nebo batoh.

Co si nezapomenout zabalit s sebou na dovolenou k moři

Příruční zavazadlo je nutnost

Součástí vaší výbavy na cestu by mělo být i příruční zavazadlo, kam si dáte to, co budete potřebovat během cesty a také veškerou elektroniku a cennosti. Dobrým tipem je malá svačinka, praktický je deodorant a radost vám udělá oblíbená knížka, abyste se během cesty měli jak zabavit. U sebe byste měli mít také pasy a další doklady, peněženku s hotovostí a dokumenty, které potvrzují rezervace ubytování nebo půjčení auta. 

Dětem do příručního zavazadla přibalte malou hračku nebo omalovánky s pastelkami, aby je dlouhá cesta příliš nenudila. V případě, že letíte letadlem, vaše ratolesti určitě také ocení tvrdé bonbóny, které při vzletu a přistání pomohou od nepříjemného zaléhání uší. A přestože míříte do teplých krajin, pamatujte, že v letadle, nebo autobuse může být kvůli klimatizaci velmi chladno. Lehkou bundu nebo mikinu tak určitě každý člen domácnosti velmi ocení. 

Z elektronických zařízení se na dovolenou skvěle hodí fotoaparát, na který zaznamenáte své zážitky, a také solární nabíječka, která vám zajistí možnost nabití svých elektronických zařízení i mimo hotelový pokoj. Obzvláště u moře, kde jsou dny velmi slunečné, bude výborně fungovat a usnadní vám dny, které budete trávit na pláži.

Přestože zabalit na dovolenou k moři celou rodinu může být náročné, nezapomeňte, že si jedete k moři především odpočinout a pokud něco zapomenete, nic tak hrozného se nestane. Nakonec zjistíte, že jste to možná ani nepotřebovali, případně si něco koupíte na místě. Alespoň si z dovolené domů odvezete něco nového a budete mít historku, které se po letech zasmějete.