Co dělat, když prší? 71 zaručených tipů, jak se zabavit!

Co dělat, když prší? Připravili jsme pro vás velký seznam věcí, které vás zaručeně zabaví. Aktivity, které můžete dělat když se nudíte sami doma či s kamarády .

Co dělat, když prší doma (nebo kdekoliv uvnitř):

Co dělat, když prší doma? Pojďme se podívat na těchto 45 nápadů. Nejsou seřazeny podle žádného pořadí. Přečtěte si všechny a pak si vyberte.

1) Něco uvařte či upečte

Na internetu je spousta skvělých receptů. Naučte se vařit něco nového. Pečení je většinou snazší než vačení.

2) Přivydělejte si bonusy za založení účtů

Chcete si přivydělat pár stovek až tisíc? Připravili jsme pro vás velký seznam možností, kde získáte bonus za založení účtu. Můžete si takto dohromady přijít až na 4500 Kč + několik dalších slev. Vše je bez závazků a bez rizika.

SKVĚLÝ TIP: Získejte až 5000 Kč za zakládání účtů (info zde).

3) Zlepšete si svou angličtinu či jiný jazyk

Umět dobře anglicky je v dnešní době velmi důležité a existují aplikace, které vám učení velmi usnadní a bude vás to s nimi bavit. Mezi nejlepší aplikace na učení angličtiny patři EnglishMe. Aplikace je ryze česká, takže poskytuje pro české studenty spoustu výhod v podobě vysvětlivek, českého výkladu apod. Pro výuku jiných jazyků než angličtiny doporučujeme Duolingo.

4) Založte si blog

Je nějaká oblast, ve které se vyznáte a která vás baví? Začněte o tom blogovat! Založit si blog je v dnešní době opravdu snadné. Přečtěte si náš podrobný návod, jak si založit blog.

5) Založte si Twisto a získejte 150 Kč

Twisto je česká revoluce v každodenním placení. Nabízí slevy na nákupy, výrazně rychlejší a bezpečnější placení na e-shopech a ušetří vám spoustu času a nervů při placení faktur. A nejen to, Twisto má spoustu dalších výhod a začíná být v Česku čím dál populárnější. Založte si Twisto a získejte bonus 150 Kč.

6) Zkuste vydělávání na internetu

Kdo by si nechtěl vydělávat z domova? Nechceme nikomu tvrdit, že to je snadné. Je to práce jako každá jiná. Zde si můžete přečíst inspiraci – 35 skvělých možností práce z domova.

7) Naučte se psaní všemi deseti

V dnešní době je psaní na počítači čím dál důležitější. Umění psát všemi deseti vám ušetří hodně času. Doporučujeme aplikaci Psaní hravě, se kterou vás bude učení bavit. Použijte náš promo kód CzechTheWorld a získáte slevu 100 Kč!

8) Zasmějte se u vtipů

Zasmějte se u velké sbírky vtipů. V současné době frčí také nejlepší vtipy o koronaviru.

9) Prodávejte fotky na fotobance

Chtěli byste si přivydělat nějaké peníze na internetu? Zkuste prodávat své fotografie na fotobance. My sami také fotografie prodáváme. Nejlepší je použít službu Wirestock, přes kterou můžete nahrávat fotky najednou na všechny nejznámější fotobanky. Pokud to myslíte vážně, doporučujeme se zapsat do online kurzu – Jak se naučit prodávat fotky.

10) Nainstalujte si Grammarly

Stává se vám, že potřebujete občas napsat na internetu něco v angličtině a nejste si jistí, jestli neděláte chyby? Nainstalujte si rozšíření do prohlížeče Grammarly, které vás bude na chyby automaticky upozorňovat. Grammarly funguje v Gmailu, na Facebooku, v Google dokumentech, ve Wordu, Outlooku, LinkedIn či jako mobilní klávesnice. Přečtěte si i naší kompletní recenzi Grammarly.

11) Zahrajte si zážitkovou deskovku

Už máte všechny hry doma ohrané? Stáhněte si a zahrajte tuto novou zážitkovou deskovku.

12) Zasmějte se u vtipů

Zasmějte se u velké sbírky vtipů. V současné době frčí také nejlepší vtipy o koronaviru.

13) Hledejte své nové oblíbené citáty

Projděte si sbírku nejlepších citátů a zapište si své nejoblíbenější.

14) Udělejte si seznam věcí, které chcete v životě vyzkoušet

Určitě jste si už tolikrát v životě říkali – ano, tohle chci určitě někdy zkusit! Tak si zkuste zavzpomínat a vytvořte si seznam. Když to budete mít sepsané, je větší šance, že to někdy opravdu uskutečníte.

15) Udělejte si seznam svých cílů, které chcete v životě dokázat

Stanovení si životních cílů je extrémně důležité. Každý cíl by měl být stanoven ideálně ve formátu SMART (konkrétní, měřitelný, dosažitelný, realistický, časové ohraničený).

16) Kupujte dárečky dopředu

Stává se vám, že má kamarád narozeniny a vy na poslední chvíli nevíte, co za dárek? Nebo nestíháte kupovat dárky na Vánoce? Kupte si dárky předem ať pak nemusíte být ve stresu! Velký výběr dárků naleznete například na webu Nejlepší dárečky.

17) Něco trénujte

Zdokonalujte se v něčem, co rádi děláte. Pokud hrajete například fotbal, běžte si zakopat na zahradu. Pokud třeba rádi fotíte, trénujte focení neobvyklých věcí za neobvyklých podmínek. Pro inspiraci si přečtěte náš velký seznam sportů.

18) Zhlédněte film či seriál

V dnešní době se dá téměř jakýkoliv film či seriál stáhnout z internetu a zhlédnutí vás zabaví na delší dobu. Zde je návod, jak stahovat z Youtube.

19) Učte se nový jazyk

Umět dobře cizí jazyk je v dnešní době velmi důležité a existují aplikace, které vám učení velmi usnadní a bude vás to s nimi bavit. Mezi nejlepší aplikace na učení jazyků patři Duolingo.

20) Hledejte svá nová oblíbená přísloví

Projděte si sbírku nejlepších přísloví a rčení a zapište si své nejoblíbenější.

21) Naučte se něco nového

Učit se dají nejen jazyky. Zkuste třeba nějaký hudební nástroj, karetní kouzlo, jak plivat oheň nebo vůbec cokoliv vás napadne.

22) Něco si vyrobte

Na Youtube či na Pinterestu najdete spoustu nápadů a návodů, jak si něco sám vyrobit. Klidně z věcí, které máte běžně doma. Stačí vyhledat DYI (Do it yourself – udělej si sám). Zde se podívejte na video s inspirací:

23) Kupte si zájezd

Přečtěte si náš podrobný návod, jak hledat výhodné zájezdy a najděte si zájezd vám na míru. Věnujte výběru dostatek času, ať vyberete z nepřeberné nabídky zájezdů ten správný a užijete si dovolenou snů.

24) Pište si či volejte s kamarády

Každý používá Facebook Messenger, tak prostě napište nějaké své kamarádce či kamarádovi. Případně si můžete i zavolat.

25) Objednejte si zážitek na doma

Rádi byste už také po neustálém sezení doma zažili nějaké to vzrušení? Objednejte si některý ze zážitků, které za vámi přijdou domů. Můžete si vybrat z pestré nabídky – například hospodský kvíz, desgustace vín, koktejlů, rumů či čokolády, domácí kurz přípravy kávy, online kurz fotografování mobilem a spoustu dalších.

26) Pozorujte letadla na leteckém radaru

Sledováním leteckého radaru se dají strávit hodiny a hodiny. Můžete pozorovat dění na velkých mezinárodních letištích, sledovat oblasti, kterým se aerolinky vyhýbají, pozorovat výcviky pilotů či koukat na to, co vám právě prolétá nad hlavou. Přečtěte si naše podobné tipy, co sledovat na leteckém radaru.

27) Zahrajte si počítačovou hru

Většina počítačových her se také dá volně stáhnout na internetu a zabaví vás na dlouhé hodiny. Existují weby s hrami online, kde nemusíte nic stahovat. Například Superhry.cz

28) Zacvičte si

Cvičení je skvělý lék na nudu. Vyplaví se vám endorfiny, což jsou hormony štěstí, díky kterým se budete cítit lépe a šťastnější. Navíc je to pro vaše tělo velmi zdravé. Na cvičení doporučujeme skvělou mobilní aplikaci 7 Minute Workout.

29) Zkrášlete se

Zkuste různé druhy make-upu, nalakujte si nehty, otestujte různé kombinace oblečení či vyzkoušejte různé doplňky.

30) Meditujte

Posaďte se a zavřete oči. Zhluboka dýchejte a soustřeďte se na každý nádech i výdech. Zkuste nechat odplout jakékoliv rušivé myšlenky. Pusťte si k meditaci tuto hudbu:

31) Poslouchejte hudbu

Stáhněte si nějaké nové písničky a alba interpretů, které ještě neznáte a třeba vám doporučili kamarádi.

32) Pozvěte si domů kamaráda, nebo naopak navštivte jeho

Ve dvou se to lépe táhne a hlavně je mnohem větší sranda. Přečtěte si nápady, co dělat s kamarádem dále v tomto článku.

33) Čtěte si

Čtením cvičíte svojí mysl a zároveň se můžete naučit něco nového. Můžete číst knížku, časopisy či noviny. V papírové podobě, ve čtečce či na internetu. Pokud hledáte inspiraci na knížku, hledejte zde.

34) Plánujte

Naplánujte si vaší další dovolenou či rozvrh úkolů do školy či do práce.

35) Spěte

Spánku není nikdy dost a vše tak nejlépe uteče. Přečtěte si také náš článek s tipy – jak usnout.

36) Surfujte po internetu

Jen tak si brouzdejte po internetu. Můžete se dívat na různá videa na Youtube či si prohlížet fotky na Instagramu nebo zeď na Facebooku.

37) Inspirujte se na Pinterestu

Neznáte Pinterest? nebo znáte a myslíte si, že ho nikdo nepoužívá? Ano, na český trh ještě moc neprorazil, ale ve světě je Pinterest opravdu hodně populární. Dají se tam například najít různé DYI nápady (Do it yourself – udělej si sám), recepty nebo cestovatelské tipy.

38) Prohlížejte si staré fotky

Zkoušeli jste si někdy prohlížet staré fotky? Zaručeně se pobavíte!

39) Poslouchejte podcast

V poslední době jsou stále populárnější podcasty – neboli mluvené příspěvky či show. Je to skvělá alternativa k hudbě. Můžete se toho hodně naučit. Zde máte inspiraci na nejlepší podcasty.

40) Vylepšete si životopis

Mít kvalitní životopis se vždycky hodí, kdy naposledy jste si ho aktualizovali? Stejně tak si můžete vytvořit nebo vylepšit profil na LinkedIn. Podívejte se na video o nejčastějších chybách v životopise:

41) Promažte si emailovou schránku

Máte svou emailovou schránku plnou spamu a nemůžete najít důležité emaily? Promažte si ji a odhlaste se ze všech nepotřebných newsletterů.

42) Vyčistěte si počítač

Seká se vám počítač nebo se načítá pomalu? Jedna z hlavních příčin může být zahlcení paměti zbytečnými soubory. Smažte vše nepotřebné. Můžete si také lépe zorganizovat ikony na ploše.

43) Vyčistěte si mobil

I mobil může být pomalý kvůli zahlcené paměti. Vyčistěte si i mobil od zbytečností.

44) Uklízejte

Uklízení asi nikoho nebaví, ale je lepší ho dělat v době, když se nudíte. Nebudete pak muset uklízet v době, kdy byste jinak mohli dělat něco zábavného.

45) Uklízejte i tam, kde normálně neuklízíte

To už je spíš na chvíle, kdy se nudíte opravdu hodně 😀

46) Skládejte puzzle

Věřte mi, velké puzzle vám zabere opravdu hóóóódně času.

47) Kreslete si

Nemusí to být nádhera, stačí cokoliv čmárat a třeba vznikne něco zajímavého. Minimálně vás to zabaví.

48) Luštěte křížovky, sudoku, hlavolamy

Téměř v každých novinách či časopisech najdete křížovku či sudoku. Spoustu hlavolamů taky určitě najdete na internetu – například zde.

49) Hrajte si s domácími mazlíčky

Pokud máte doma domácího mazlíčka, hrajte si s ním. Třeba mu dopřejte dlouhou koupel či mu ostříhejte drápky nebo naučte nové kousky.

50) Zkrášlujte domov

Vyzdobte si dům, pověste na zeď obraz, přeorganizujte nábytek nebo opravte doma něco rozbitého.

51) Zkuste hledat levné letenky

Rádi byste někam vyrazili na cestu? Levné letenky se nejlépe hledají pokud nemáte přesně daný termín ani destinaci. Doporučujeme použít vyhledávač Skyscanner a jeho funkci vyhledávání kamkoliv. Přečtěte si také náš podrobný návod, jak hledat levné letenky.

52) Natočte video

V dnešní době každý chce být Youtuberem, tak proč to nezkusit také. Podívejte se na toto video o základech natáčení videa:

Co dělat, když prší s kamarádkou / kamarádem:

Co dělat, když prší s kamarádkou nebo kamarádem? Pojďme se podívat na těchto 11 nápadů. Nejsou seřazeny podle žádného pořadí. Přečtěte si všechny a pak si vyberte.

1) Zahrajte si deskovou hru

V dnešní době všichni hrají hlavně hry na počítači a na mobilu. Co takhle si dát starou dobrou deskovku? Věřte, že to může být ještě mnohem větší zábava. Existují i kavárny, kde hry zdarma půjčují. V Praze například Geekárna.

2) Zahrajte si hru „Nikdy jsem …“

Zahrajte si společně oblíbenou hru „Nikdy jsem …“. Zde najdete tipy na nejlepší otázky a návod, jak hrát hru nikdy jsem.

3) Zahrajte si hru „Kdo by spíš …“

Zahrajte si společně oblíbenou hru „Kdo by spíš …“. Zde najdete nejlepší otázky na hru kdo by spíš.

4) Domluvte se na nějaké výzvě či sázce

Vyzvěte svého kamaráda k něčemu zajímavému. Pokud nemáte nápady, inspirujte se třeba na této stránce.

5) Vytvořte si společný tanec či pozdrav

Také máte kamarády, kteří se zdraví netradičním pozdravem, kdykoliv se potkají? Vytvořte si také nějaký.

6) Zasmějte se u vtipů

Zasmějte se u velké sbírky vtipů. V současné době frčí také nejlepší vtipy o koronaviru.

7) Řešte hádanky

Řešení hádanek vás může zabavit na opravdu hodně dlouhou dobu. Sepsali jsme pro vás velkou sbírku nejlepších hádanek pro každého.

8) Objednejte si zážitek na doma

Rádi byste už také po neustálém sezení doma zažili nějaké to vzrušení? Objednejte si některý ze zážitků, které za vámi přijdou domů. Můžete si vybrat z pestré nabídky – například hospodský kvíz, desgustace vín, koktejlů, rumů či čokolády, domácí kurz přípravy kávy, online kurz fotografování mobilem a spoustu dalších.

9) Zahrajte si zážitkovou deskovku

Už máte všechny hry doma ohrané? Stáhněte si a zahrajte tuto novou zážitkovou deskovku.

10) Zahrajte si počítačovou či mobilní hru

Existuje spoustu her, které můžete hrát ve dvou proti sobě. Je to ještě mnohem větší zábava, než hrát sám.

11) Poslouchejte hudbu

Navzájem si pouštějte své oblíbené písničky a hodnoťte, kdo má lepší vkus. Můžete si stáhnout i hudbu od interpretů, které ještě neznáte.

12) Hledejte svá nová oblíbená přísloví

Projděte si sbírku nejlepších přísloví a rčení a zapište si své nejoblíbenější.

13) Jezte

Společné jídlo je vždy zábava. Ideálně si zkuste něco společně uvařit. Je to mnohem větší zábava ve dvou.

14) Hledejte své nové oblíbené citáty

Projděte si sbírku nejlepších citátů a zapište si své nejoblíbenější.

15) Zhlédněte společně film či seriál

V dnešní době se dá téměř jakýkoliv film či seriál stáhnout z internetu a zhlédnutí vás zabaví na delší dobu. Zde je návod, jak stahovat z Youtube.

16) Něco společně trénujte

Zdokonalujte se v něčem, co rádi děláte. Pokud hrajete například fotbal, běžte si zakopat na zahradu. Pokud třeba rádi fotíte, trénujte focení neobvyklých věcí za neobvyklých podmínek.

17) Ukažte si navzájem fotky z mládí

Ukažte si navzájem své fotky z dětství. Stoprocentně se pobavíte.

18) Veďte zajímavé konverzace

Dochází vám nápady o čem se bavit? Existuje spousta zajímavých témat jako třeba vesmír, smysl života, autonomní auta a další. Pro inspiraci si přečtěte zajímavá témata ke konverzaci. Případně 215 zajímavých otázek: na kluka, na holku, k zamyšlení.

19) Vyhledejte různé jazykolamy a soutěžte, kdo je dokáže vyslovit lépe

Čeština je velice zajímavý jazyk. Dobrý seznam jazykolamů najdete zde. Pokud máte kamaráda cizince, zkuste ho nechat vyslovit české jazykolamy. Zábava zaručena! Koukněte se na toto video, kde se Američan snaží vyslovovat české jazykolamy a ukazuje také nějaké americké:

Další tipy na zahnání nudy když prší:

  • Nebojte se dělat neobvyklé a kreativní věci. Nebojte se, že u toho budete vypadat špatně. Nejdůležitější je, aby vás to bavilo.
  • Klaďte si před sebe výzvy: pokuste se dělat něco, co jste dosud nedělali.
  • Nuda někdy vede ke kreativním nápadům.
  • Jen tak se projděte po domě a hledejte věci, které vás mohou inspirovat.
  • Dělejte něco, čím zaměstnáte svou mysl – například se můžete pokusit co nejrychleji sepsat všechny státy Evropy.
  • Někdy vás určitě napadají činnosti, které byste chtěli dělat, když zrovna nemáte čas. Vytvořte si v mobilu seznam, kam si všechny aktivity, které vás kdykoliv napadnout, zapíšete. Až se budete nudit, tak seznam otevřete a vyberete si jednu z aktivit.
  • Pokud jste do někoho zamilovaní, sepište si seznam věcí, které chcete s danou osobou dělat.

Video – Top 10 věcí, jak se zabavit, když prší:

Máte další tipy co dělat, když prší? Podějte se o ně s námi v komentářích, rádi je sem přidáme. Sdílejte také pro své přátele a kamarády, i oni se určitě někdy nudí a tento článek jim pomůže.

Čtěte také:

Uložte si článek na později a svým kamarádům:

Co dělat když prší
Co dělat když prší

Co dělat, když prší doma (nebo kdekoliv jinde uvnitř)?

Nejlepší věci, které dělat, když prší doma (nebo na jiném místě).

Co dělat, když prší s kamarády?

Další tipy na zahnání nudy během deště:

71 nejlepších aktivit když prší

Sdílejte článek svým kamarádům: