• 0

Road trip USA: Nejkrásnější místa, která navštívit!

Štítky: 

Kategorie: Tipy z cestování

Monument Valley

Po minulém létě si dovolím říct, že roadtrip po USA by rozhodně nikdo z cestovatelů neměl vynechat. Žádná z předchozích cest mě neohromila tak, jako právě měsíční roadtrip po středozápadě USA. Ještě předtím než jsme roadtrip podnikli jsme dostali od kamaráda Petra přátelské varování:  „Po tom, co uvidíte americké národní parky, se už nebudeme chtít vracet jinam. To co uvidíte na středozápadě se jen těžko něčím překonává.“ A měl pravdu! Sám na tuhle cestu vyrazil už pošesté a doporučil nám i méně frekventovaná místa, které rozhodně stojí za to vidět.

Pojďme se na ně společně podívat:

NP Yellowstone

Gejzíry, pestrobarevná jezírka, horké prameny, stáda bizonů korzujících po silnici, kojoti i medvědi. Tohle všechno můžete spatřit v nejstarším národním parku USA. O Yellowstonu si můžete přečíst více v některém z předchozích článků.

Všechna TOP místa v Yellowstonu se dají zvládnout během 2 dní, ale rozhodně nebudeme litovat, když si na Yellowstone vyhradíte více času.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/yell
Minimální čas pro návštěvu: 2 dny
Doporučený čas pro návštěvu: 3-4 dny nebo více

Morning glory

Jezírko Morning Glory

NP Grand Teton

Pokud nemáte čas na horské túry, určitě se alespoň zastavte na nádherný výhled na horský pás Tetonů. Pokud v oblasti parků Yellowstone a Grand Teton trávíte více času, zde je blíže popsaný náš výstup na Middle Teton, nejvyšší vrchol, který lze zdolat bez horolezeckého vybavení.

 

Oficiální stránky:  www.nps.gov/grte
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 den nebo i jen průjezd s několika foto-zastávkami
Doporučený čas pro návštěvu: 2 dny

Pohled na Middle Teton ze sedla, Grand Teton National Park

Pohled na Middle Teton ze sedla, Grand Teton National Park

Arches

Američané rozhodně nebyli dvakrát vynalézaví při pojmenovávání národních parků, a tak v tomto parku můžete najít nádherné skalní oblouky. Na návštěvu parku by vám měl stačit jeden den. Pokud chcete něco navíc, zastavte se u Corona Arch. Tento skalní útvar leží již mimo národní park, což oceníte zejména pokud s sebou máte dron. Od vstupu do národního parku je to asi 30 minut autem a necelé 2 km pěsky od místa, kde můžete zaparkovat auto. Východ i západ slunce zde opravdu stojí za to.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/arch
Minimální čas pro návštěvu: 1 den
Doporučený čas pro návštěvu: 1 den + půldenní výlet na Corona Arch (který leží nedaleko NP Arches)

Double Arch, Arches National Park

Double Arch, Arches National Park

Canyonlands

Opět originální název, pod kterým se neskrývá nic jiného, než krajina dechberoucích kaňonů. Tahle krajina se jednoduše neokouká! Od Canyonlands jsme neměli velká očekávání, ale nakonec nás tento národní park nadchnul více než samotný Grand Canyon. Utah je jdnoduše fotografickým rájem!

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/cany
Minimální čas pro návštěvu: 1 den
Doporučený čas pro návštěvu: 1 den

Neuvěřitelné výhledy v Canyonlands

Neuvěřitelné výhledy v Canyonlands

Monument Valley

Nebýt Monumet Valley, byla by leckterá kovbojka ochuzená o svoje typické westernové záběry. Nasaďte klobouky a vžijte se na chvíli do kůže kovbojů! A pokud westernu nefandíte, můžete se zastavit právě tam, kde se zastavil i Forest Gump.

 

Minimální čas pro návštěvu: průjezd údolím
Doporučený čas pro návštěvu: 0,5 dne

Monument Valley, poznáváte místo, kde se Forest Gump zastavil?

Monument Valley, poznáváte místo, kde se Forest Gump zastavil?

Horseshoe Bend

Slavná řeka Colorado si našla cestu v tomto úchvatném kaňonu, který se díky svému tvaru podobá koňské podkově, odkud pochází název. Opravdu kousek od Horseshoe Bend se nachází Antelope canyon.

 

Oficiální stránky: horseshoebend.com
Minimální čas pro návštěvu: 2 hodiny
Doporučený čas pro návštěvu: 2 hodiny

Nejlepší vyhlídka na Horseshoe Bend

Nejlepší vyhlídka na Horseshoe Bend

Antelope Canyon

Ačkoliv jsme zprvu váhali, zda kaňon navštívit (odrazovalo nás vysoké vstupné 25 do Lower Antelope Canyon, resp. 45 dolarů na osobu do Upper Antelope Canyon + parkovné), nakonec jsme se rozhodli vrátit a opravdu jsme nelitovali. Jak nám později řekla průvodkyně, zde bylo pořízeno mnoho fotek, které používá Microsoft pro pozadí systému Windows a dokonce nám ukázala přesně místo, odkud jedna z fotek pochází. Rezervace předem nutná není.

 

Oficiální stránky: www.antelopeslotcanyon.com
Minimální čas pro návštěvu: 2-5 hodin (samotná prohlídka trvá zhruba 1 hodinu, ale jsou zde dlouhé fronty)
Doporučený čas pro návštěvu: 2-5 hodin

Lower Antelope Canyon

Lower Antelope Canyon

Zion

Další z nádherných parků, který nesmíte vynechat, obzvlášť pokud rádi chodíte po horách. Toto úžasné údolí Vás nadchne! Veverky, které si můžete doslova pohladit a dechberoucí scenérie. Více o trailech Angels Landing a the Narrows najdete v tomto článku.
Často se také mluví o trailu the Subway, kde si musíte zažádat o povolení. Trail jsme šli, ale určitě nemůžu říct, že by to bylo něco opravdu tak výjimečného. Pokud půjdete předchozí dva zmiňované, určitě se nemusíte bát téměř celodenní the Subway vynechat.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/zion
Minimální čas pro návštěvu: 1 den
Doporučený čas pro návštěvu: 3 dny

Čipmank na Angels Landing trailu, málem nám vlezli až do batohu

Čipmank na Angels Landing trailu, málem nám vlezli až do batohu

Bryce Canyon

Na to, co eroze půdy vytvořila  v tomto údolí jsme hleděli s otevřenými ústy. Oranžové, žluté a rudohnědé skalní útvary, na které se můžete podívat z početných vyhlídek nebo se mezi ně jít projít (což rozhodně doporučujeme). Posuďte sami – tohle rozhodně musíte vidět.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/brca
Minimální čas pro návštěvu: 1 den
Doporučený čas pro návštěvu: 2 dny

Neuvěřitelné formace NP Bryce

Neuvěřitelné formace NP Bryce

Cedar Breaks

Nejedná se o národní, ale státní park, je to takový malý bratříček NP Bryce, přesto nádherný. Pokud se ale chystáte i sem doporučuji návštěvu Cedar Breaks zařadit před Bryce, aby jste mohli být ještě více nadšení, až spatříte Bryce.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/cebr
Minimální čas pro návštěvu: 2 hodiny
Doporučený čas pro návštěvu: 2 hodiny

Cedar Breaks

Cedar Breaks

Grand Canyon

Je až neskutečné, jak obrovský Grand Canyon je. Návštěvníkům nabízí dechberoucí výhledy z obou jeho okrajů. Nemůžeme se divit, že Grand Canyon je nejnavštěvovanějším parkem USA. Pokud zde máte více času, můžete se vydat na jeden z trailů vedoucí až na samotné dno kaňonu. Většina známých fotek je pořízena z jižního okraje – South Rim, neméně krásné výhledy však nabízí i North Rim, kde je zároveň i méně turistů.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/grca
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 dne
Doporučený čas pro návštěvu: 3 dny

Grand Canyon South Rim

Grand Canyon South Rim

Las Vegas

Extravagance, kýč, luxus, casina. Nevím, jak lépe vystihnout Las Vegas, než tím, že jsem se tu cítila doslova, jak Alenka v říši divů. Město, které pro Vás může být tím, čím chcete aby bylo. Přepychové hotely nabízející zdarma nepřeberné množství různých show a atrakcí, jen aby nalákali nové hráče. V každém foyer kteréhokoliv hotelu jsou stovky herních automatů a nepřeberné množství stolů, u kterých si můžete zahrát ruletu, poker nebo Black Jack. I ceny pokojů, jsou v porovnání s ostatními městy docela nízké. Na ulici potkáte pouliční umělce, žebráky i pány, kteří rozdávají letáčky s prostitutkami, kde mohou.
Po 3 měsících strávených v národních parcích byla návštěva Vegas vskutku obrovský šok.

 

Oficiální stránky: www.lasvegasnevada.gov
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 dne
Doporučený čas pro návštěvu: 1 den

Bláznivé Las Vegas

Bláznivé Las Vegas

Death Valley

Nejníže položené místo severní Ameriky, horko, prašné cesty, teplotní rekordy i neskutečně nádherná noční obloha! Navštívit Death Valley se vyplatí i přes to, že ceny benzínu jsou tu výrazně vyšší, než ve zbytku Kalifornie. Obzvláště doporučujeme strávit alespoň jednu noc v některém z kempů – pohled na noční oblohu patřím k těm celosvětově unikátním, díky nulovému světelnému znečištění. Sami jsme nevěřili, že kdy můžeme spatřit tolik hvězd! Hvězd bylo tolik, že i souhvězdí bylo obtížné najít.
Pokud předpokládáte, že v Death Valley nic nežije, můžete si přečíst historku z veselého soudku, která tento předpoklad vyvrací.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/deva
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 dne (průjezd údolím s několika foto-zastávkami)
Doporučený čas pro návštěvu: 1-2 dny

Krásné vyhlídky na Death Valley

Krásné vyhlídky na Death Valley

Sequia NP

Národní park, kde naleznete nejobjemnější stromy světa a nejspíš narazíte i na pár medvědů. Zkuste si nějaký strom obejmout, určitě bude potřebovat spoustu dalších lidí! The Tunnel log dává člověku pocítit, jak malý je. Pod tímto kmenem se můžete projet i s autem americké velikosti zcela bez problémů.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/seki
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 dne
Doporučený čas pro návštěvu: 1 den

Tunnel log v NP Sequoia

Tunnel log v NP Sequoia

Yosemite NP

V poslední době známý především díky Adamu Ondrovi, který zdolal stěnu El Capitan v rekordním čase. Medvědi tu vyloupí přes 130 ročně, takže se nevyplatí podceňovat a pravidla a všechno jídlo schovat do tzv. „bear boxů“. Park uchvátí především všechny milovníky hor. Pokud máte rádi výšky, nenechte si ujít výšlap na Half Dome (nezapomeňte si vyřídit povolení). Pokud jste se přijeli pokochat jedním z nejvyšších vodopádů planety, naplánujte svoji návštěvu na jaro, jinak budete zklamaní (po zbytek roku jsou vodopády většinu času vyschlé).

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/yose
Minimální čas pro návštěvu: 1-2 dny
Doporučený čas pro návštěvu: 3-4 dny

Vrchol Yosemite Falls s výhledem na Half Dome

Vrchol Yosemite Falls s výhledem na Half Dome

The Wave, Arizona

Tyhle zkamenělé písečné duny vám rozhodně vezmou dech. Ujistěte se však, že na tento výlet máte dostatek času, jak příjezd po prašné cestě, tak samotný přístup k těmto dunám není úplně jednoduchý, navíc je potřeba získat povolení přes loterii. Ne každý má štěstí toto povolení získat, ale stojí to alespoň za pokus!  Informace o povoleních jsou zde. Více o tomto dobrodružném výletě v Arizoně můžete najít zde.

 

Oficiální stránky: www.thewave.info
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 den
Doporučený čas pro návštěvu: 0,75 den

The Wave - zkamenělé písečné duny, Arizona

The Wave – zkamenělé písečné duny, Arizona

San Francisco a Alcatraz

Zde si zajisté nenecháte ujít fotku se slavným Golden Gate Bridge, kterému se tak přezdívá nejen díky nádherným západům slunce, ale také díky tomu, že se tudy vozilo zlato. Pokud se chystáte navštívit legendární věznici Alcatraz, určitě si nezapomeňtě rezervovat vstupenky předem, několik dní před jsou už většinou vyprodané. Pokud jste je ale koupit nestihli, nezoufejte a zkuste se zeptat na místě, občas se naskytne někdo, kdo svoje vstupenky prodává. Ve městě se také můžete svézt typickou San Franciskou tramvají.

 

Oficiální stránky věznice Alcatraz: www.nps.gov/alca
Minimální čas pro návštěvu: 1-2 dny
Doporučený čas pro návštěvu: 2-3 dny

 Západ slunce za Golden Gate Bridge

Západ slunce za Golden Gate Bridge

Joshua Tree

Poušť, kaktusy, kojoti, tarantule, lezecký ráj a především typické stromy „Joshua“. Pokud projíždíte kolem LA, určitě tento park stojí za shlédnutí.

 

Oficiální stránky: www.nps.gov/jotr
Minimální čas pro návštěvu: 0,5 den
Doporučený čas pro návštěvu: 1 den (3 a více dní pokud jste přijeli za lezením)

Roztodivné stromy Joshua Tree

Roztodivné stromy Joshua Tree

Pokud máte čas nebo projíždíte kolem:

Escalante

Fanoušci filmu 127 hodin si tohle místo rozhodně nesmí nechat ujít. Jde o poměrně dobrodružnou procházku, místy spíše prolézačku. My si to v kaňonech rozhodně užili. O slotových kaňonech poblíž Escalante se můžete dočíst více v tomto článku.

 

Minimální čas pro návštěvu: 1 den
Doporučený čas pro návštěvu: 1 den

Spooky Gulch, Escalante

Spooky Gulch, Escalante

Mono Lake

Slané jezero, které se postupem času vypařuje a nabízí tak návštěvníkům procházku po „dně“ mezi unikátními korálovými útvary.

 

Minimální čas pro návštěvu: 1 hodina
Doporučený čas pro návštěvu: 2 hodiny

Slané jezero Mono Lake

Slané jezero Mono Lake

Bodie

Opuštěná zlatokopecká vesnička. Jako by se tu zastavil čas. Navštivte casino, hospodu, banku či zlatý důl. Pokud máte rádi kovbojky rozhodně ji nesmíte vynechat!

 

Minimální čas pro návštěvu: 3 hodiny
Doporučený čas pro návštěvu: 0,5 den

Bodie, město duchů

Bodie, město duchů

Highway #1 ze San Francisca do LA

Nádherné výhledy na oceán, útesy, kolonie rypoušů a další. Kempy si raději rezervujte dopředu, bývají plné. U San Franciska se dá volně spát na pláži, přes víkendy tu bývají dance party až do ranních hodin.

 

Minimální čas pro návštěvu: průjezd
Doporučený čas pro návštěvu: 2 dny

Rypouši sloní

Rypouši sloní

 

A tady je video-ochutnávka toho, na co se můžete těšit:

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Road trip USA: Nejkrásnější místa, která navštívit!

Teď už je jen na vás kam se vypravíte a jak si roadtrip poskládáte. Levné letenky se dají často sehnat do LA nebo San Francisca. Tato sestava navštívených míst vydá na 3týdenní až měsíční roadtrip, který nás bez letenek vyšel zhruba na 30 000 Kč/osoba. Na tipy, jak na roadtripu co nejvíce ušetřit, se můžete těšit v některém z dalších článků.

 

Pokud si nevíte rady s výběrem vybavení, přečtěte si tyto články s tipy:

A chcete vědět, jak jsme si na celý roadtrip vydělávali? Přečtěte si náš článek o Work and Travel v Yellowstonu:

 

Work and Travel Yellowstone: víc než jen brigáda! Přes 100 000 Kč za prázdniny? To jsme nečekali.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Road trip USA: Nejkrásnější místa, která navštívit!

 

Pokud máte další oblíbená místa středozápadu, určitě se o ně můžete podělit v komentářích. Mějte se krásně a cestujte!

Okomentovat

Sledujte nás na Instagramu

Doporučeno z Hanibal.cz

Jak vybrat batoh - Přehledný návod, jak správně vybrat batoh na cestování. Jaké jsou druhy batohů, výhody, nevýhody, jak zkoušet a další tipy.

Tipy pro výběr stanu - Chystáte se stanovat a nevíte, jaký stan vybrat? V tomto článku se dozvíte o typech stanů, mýtech, pravdách a krocích výběru.

Jak vybrat pohorky - Správné boty jsou extrémně důležité! Nevíte si rady s výběrem? Přečtěte si tento článek, který Vám poradí!

Jaký spacák a karimatku - Dobrý spánek je klíčový pro regeneraci během cestování! Přečtěte si podrobný článek, který Vám poradí, jak vybrat kvalitní vybavení na spaní.

Tipy, triky a články na email:

Získávejte cestovatelské tipy, triky a články přímo na email!