Vítejte na našem blogu!


  • Hledáte inspiraci na cesty?

  • Praktické rady a tipy?

  • Nebo si jen rádi přečtete zajímavosti ze světa či vtipné příhody z cestování?

 

Pojďte s námi objevovat kuriozity a zajímavosti ze světa, krásné přírodní scenérie i život domorodých obyvatel.

Některé věci si prostě nemůžeme nechat pro sebe! Kolikrát už jsme byli fascinovaní tím, co se nám na cestách přihodilo a přáli jsme si, aby to s námi mohlo prožít více lidí. Zároveň se téměř vždy objeví něco, co bychom rádi věděli předem, a mohli se na to připravit.

I proto vznikl tento blog, abychom s vámi mohli sdílet zkušenosti, rady a tipy pro cestování, a třeba vás inspirovat, kam se příště vypravit na výlet, dovolenou nebo dobrodružnou výpravu.

Adriana a Matěj

Proč právě Czech the World?

Nejen čeština může být hravým jazykem a přesně takto vznikl název Czech the World. Využili jsme toho, že slova “Czech” a “Check” mají stejnou výslovnost. Jednoduše tedy: “Češi, kteří objevují svět.”

Náš tým:

Matěj

Matěj

Sportovec, cestovatel, vášnivý fotograf a bývalý skautský vedoucí. Už od mala miloval přírodu, sportování a aktivní život. Dlouhé roky vedl skautský oddíl, kde pomáhal vychovávat děti. V pomáhání ostatním lidem chtěl rád pokračovat, a proto byl cestovatelský blog s radami logickým krokem. Matěj vystudoval informatiku a proto mimo psaní článků je i hlavním vývojářem webu.

Adriana

Adriana

Nadšená cestovatelka, fotografka a blogerka. Cestování propadla po 2 studijních pobytech v zahraničí. Nejspokojenější je v horách nebo přírodě s batohem na zádech. Jejím koníčkem jsou rovněž outdoorové závody a přírodní víceboje. Nejvíce textů na blogu czechtheworld.com je právě od Adri.

Doufáme, že se Vám blog bude líbit, poskytne inspiraci pro vaše cesty a třeba se u čtení i zasmějete. Teď už jen zbývá jen popřát příjemné čtení!

Pokud se Vám blog líbí nebo máte jakékoliv dotazy, připomínky nebo zpětnou vazbu – napište nám prosím:


Sledujte nás na Instagramu

Doporučeno z Hanibal.cz

Jak vybrat batoh - Přehledný návod, jak správně vybrat batoh na cestování. Jaké jsou druhy batohů, výhody, nevýhody, jak zkoušet a další tipy.

Tipy pro výběr stanu - Chystáte se stanovat a nevíte, jaký stan vybrat? V tomto článku se dozvíte o typech stanů, mýtech, pravdách a krocích výběru.

Jak vybrat pohorky - Správné boty jsou extrémně důležité! Nevíte si rady s výběrem? Přečtěte si tento článek, který Vám poradí!

Jaký spacák a karimatku - Dobrý spánek je klíčový pro regeneraci během cestování! Přečtěte si podrobný článek, který Vám poradí, jak vybrat kvalitní vybavení na spaní.

Tipy, triky a články na email:

Získávejte cestovatelské tipy, triky a články přímo na email!